Wolny wstęp do placówek kultury

- Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki i Muzeum Pałac w Wilanowie to instytucje, które przez cały listopad, począwszy od tego roku, będzie można zwiedzać za darmo - powiedział Polskiej Agencji Prasowej minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.

Glos polonii w usa
Głos Polonii w USA
19 września, 2012
Post thumbnail default dark

Nie będzie to jednorazowa akcja, a w najważniejszych kulturalnych instytucjach narodowych jeden miesiąc zawsze powinien być wolny od opłat.

– Po obliczeniach ekonomicznych i sprawdzeniu frekwencji w najważniejszych muzeach oraz instytucjach narodowych podjąłem decyzję, że listopad na stałe będzie miesiącem wolnym od opłat dla zwiedzających – poinformował PAP Zdrojewski.

– To propozycja skierowana do wszystkich, ale powstała ona przede wszystkim z myślą o seniorach i uczniach. W ten sposób odpowiadam tym, którzy pytali, co z ofertą kulturalną dla seniorów. To ma być także oferta dla młodych ludzi i dla szkół. W instytucjach, które będzie można w listopadzie zwiedzać za darmo, będą prowadzone muzealne lekcje. Przygotowujemy właśnie 800 tego typu zajęć, które będą prowadzone w tych placówkach przez specjalistów danej instytucji” – dodał Zdrojewski.

Jerzy Bukowski
Korespondencja z Krakowa
dla Portalu www.Poland.us

Newsletter Dziennika Polonijnego

Zostaw pierwszy komentarz

Głos Polonii w USA – Beata

Głos Polonii w USA

New York, NY
  • Zweryfikowany
  • EN
    EN
  • PL
    PL
Profil firmy
Post
Filter