Nie będzie to jednorazowa akcja, a w najważniejszych kulturalnych instytucjach narodowych jeden miesiąc zawsze powinien być wolny od opłat.
– Po obliczeniach ekonomicznych i sprawdzeniu frekwencji w najważniejszych muzeach oraz instytucjach narodowych podjąłem decyzję, że listopad na stałe będzie miesiącem wolnym od opłat dla zwiedzających – poinformował PAP Zdrojewski.
– To propozycja skierowana do wszystkich, ale powstała ona przede wszystkim z myślą o seniorach i uczniach. W ten sposób odpowiadam tym, którzy pytali, co z ofertą kulturalną dla seniorów. To ma być także oferta dla młodych ludzi i dla szkół. W instytucjach, które będzie można w listopadzie zwiedzać za darmo, będą prowadzone muzealne lekcje. Przygotowujemy właśnie 800 tego typu zajęć, które będą prowadzone w tych placówkach przez specjalistów danej instytucji” – dodał Zdrojewski.
Jerzy Bukowski
Korespondencja z Krakowa
dla Portalu www.Poland.us











