Brak okazji też jest dobrą okazją do wypicia

Ponad pół wieku temu polscy mężczyźni pili alkohol głównie z okazji wypłaty, a teraz spożywają go bez okazji - wynika z opublikowanych przez "Puls Biznesu" badań porównawczych pracowni sondażowej TNS.

Glos polonii w usa
Głos Polonii w USA
5 lipca, 2014
Post thumbnail default dark

W 1962 roku dominowały “zawodowe” powody do sięgania po alkohol: z okazji wypłaty czy premii piło 73,5 procenta ankietowanych mieszkańców miast i 76,2 proc. zamieszkujących na wsiach.

A jak jest dzisiaj?

“Brak podziału miejsko-wiejskiego to niejedyna nowość, bo brak okazji jako okazja do picia jest wskazywana najczęściej – przez 71 proc. ankietowanych. Ponad 50 lat temu taki motyw był zaś dopiero na 3. miejscu i w miastach wyprzedzało go spotkanie ze znajomymi z pracy, a na wsi – zarobek lub załatwienie sprawy w mieście. Obecnie natomiast na drugim miejscu plasuje się zachęta do konsumpcji ze strony znajomych (16 proc.)” – czytamy w gazecie.

Dwukrotnie wzrósł natomiast w ciągu minionego półwiecza odsetek deklarujących abstynencję. Dziś nie pije 24 proc. ankietowanych wobec 10 proc. w 1962 roku.

Newsletter Dziennika Polonijnego

Zostaw pierwszy komentarz

Głos Polonii w USA – Beata

Głos Polonii w USA

New York, NY
  • Zweryfikowany
  • EN
    EN
  • PL
    PL
Profil firmy
Post
Filter