Hajże na Mariacką Dzwonnicę

Do końca października można zwiedzać tzw. Dzwonnicę, czyli niższą wieżę bazyliki pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Rynku Głównym - poinformowało Radio Kraków.

File5e40ad7cec638author202002092010
Stanislaw Debicki
7 września, 2018
Post thumbnail default dark

“Dzwony mariackie należą do najlepiej zachowanych w średniowiecznej Europie. Nie tylko zapraszały na nabożeństwa, ale także informowały o najważniejszych wydarzeniach. Dwa z nich, czyli Królewski Tenebrat i Rycerski Półzygmunt będzie można obejrzeć z bliska” – czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

– To zwiedzanie dla koneserów, miłośników sztuki Krakowa. Jest to też zwiedzanie ekstremalne, bo to jednak wspinanie się po schodach, po których do tej pory dostęp mieli ludzie zajmujący się wieżą i bazyliką powiedziała Radiu Kraków konserwator zbiorów artystycznych bazyliki Mariackiej Katarzyna Pakuła-Major.

Na Dzwonnicę mogą wchodzić grupy liczące maksymalnie 6 osób. Ze względów bezpieczeństwa nie będą jej zwiedzać dzieci.

Newsletter Dziennika Polonijnego

Zostaw pierwszy komentarz

Post
Filter