“Dzwony mariackie należą do najlepiej zachowanych w średniowiecznej Europie. Nie tylko zapraszały na nabożeństwa, ale także informowały o najważniejszych wydarzeniach. Dwa z nich, czyli Królewski Tenebrat i Rycerski Półzygmunt będzie można obejrzeć z bliska” – czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.
– To zwiedzanie dla koneserów, miłośników sztuki Krakowa. Jest to też zwiedzanie ekstremalne, bo to jednak wspinanie się po schodach, po których do tej pory dostęp mieli ludzie zajmujący się wieżą i bazyliką powiedziała Radiu Kraków konserwator zbiorów artystycznych bazyliki Mariackiej Katarzyna Pakuła-Major.
Na Dzwonnicę mogą wchodzić grupy liczące maksymalnie 6 osób. Ze względów bezpieczeństwa nie będą jej zwiedzać dzieci.










