Czwartek, 28 marca, 2024   I   04:15:47 PM EST   I   Anieli, Kasrota, Soni
  4. >
  5. Trochę historii

Wielki remis w CHICAGO

30 lipca, 2007

Wisła Kraków zremisowała z włoską Regginą 1:1 w meczu otwarcia turnieju Chicago Trophy. Bramkę dla włoskiej drużyny zdobył Nicola Amoruso, wyrównał Dariusz Dudka. Już w 3. minucie Wisła dała sygnał, że tanio skóry nie sprzeda. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Piotr Ćwielong, Campagnolo z największym trudem obronił jednak ten strzał. W 7. minucie prowadzenie objęła Reggina.

Włosi wykonywali rzut rożny, piłkę posłaną na długi słupek do środka zgrał jeden z zawodników, a z sześciu metrów Nicola Amoruso wpakował piłkę do bramki. Mariusz Pawełek był bez szans.

W 28. minucie z rzutu wolnego uderzał Dariusz Dudka, strzał obrońcy Wisły został jednak zblokowany i bramkarz Regginy bez problemu złapał piłkę. W 41. minucie "Biała Gwiazda" doprowadziła do wyrównania. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kosowski, a celnym strzałem głową popisał się bardzo aktywny dziś Dudka.

Już w doliczonym czasie gry Cantoro mocno uderzył z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie minęła spojenie słupka i poprzeczki.

Drugą część meczu wiślacy zaczęli bardzo mocno. Z prawej strony dośrodkowywał Kamil Kosowski, a strzał głową Pawła Brożka niewiele minął bramkę Regginy. W 59. minucie potężnie, ale przy tym niecelnie z ponad 20 metrów uderzał Sobolewski.

Trener Skorża wraz z upływem czasu wprowadzał na boisko nowych zawodników. Zejście Kosowskiego, Jirsaka, czy Pawła Brożka zmniejszyło aktywność krakowian w ataku. Choć Andrzej Niedzielan i Piotr Ćwielong nadal ambitnie walczyli z obrońcami włoskimi, to nic z tego nie wynikało i wynik nie uległ już zmianie.

Wisła zagrała dobry mecz, pokazując kilka naprawdę ciekawych akcji. Wyróżnić należy przede wszystkim Kamila Kosowskiego, który grając zarówno na lewej, jak i prawej stronie boiska był motorem napędowym ofensywnych akcji. Z dobrej strony pokazali się też Piotr Ćwielong i Tomas Jirsak, zwłaszcza ten pierwszy grał niezwykle ambitnie.

W niedzielę w nocy czasu polskiego wiślaków czeka jeszcze mecz z Sevillą. Po tym spotkaniu krakowianie wrócą do kraju, a już 4 sierpnia rozegrają ligowe spotkanie z Zagłębiem Lubin.

Wisła Kraków - Reggina Calcio 1:1