KONTAKT   I   REKLAMA   I   O NAS   I   NEWSLETTER   I   PRENUMERATA
Niedziela, 5 maja, 2024   I   11:05:47 PM EST   I   Irydy, Tamary, Waldemara
  1. Home
  2. >
  3. BIZNES
  4. >
  5. Biznes

Praca na stanowisku referent ds. polonijnych i informacyjnych w Nowym Jorku

06 sierpnia, 2014

Konsulat Generalny RP w NY uprzejmie informuje, że szuka kandydata do pracy w Referacie ds. Współpracy z Polonią i Dyplomacji Publicznej na stanowisku referent ds. polonijnych i informacyjnych

Wymagania:

  • biegła znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie,
  • preferowane wykształcenie wyższe z zakresu stosunków międzynarodowych lub/i marketingu,
  • pożądana umiejętność w pracy w mediach społecznościowych,
  • uregulowany status imigracyjny w USA,
  • rzetelność, terminowość, samodzielność, dyspozycyjność, komunikatywność , kreatywność,
  • umiejętność pisania i redagowania tekstów,
  • pomocna znajomość platformy Constant Contact,
  • pomocne doświadczenie fotograficzne (fotorelacje),
  • znajomość środowiska MS Office, w szczególności MS Outlook, MS Word i MS Excel (korespondencja seryjna).

Uprzejmie proszę o przesyłanie zgłoszeń na adres: newyork.publicaffair@msz.gov.pl  do dnia 15 sierpnia 2014r.

Wymagane dokumenty:

  • list motywacyjny,
  • kwestionariusz aplikacyjny wraz z oświadczeniem zgodnie z załączonym wzorem,
  • kopia dyplomu potwierdzającego posiadanie wymaganego wykształcenia,
  • kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań koniecznych i pożądanych zawartych w kwestionariuszu zgłoszeniowym (np. certyfikaty potwierdzające znajomość języków obcych – język angielski co najmniej na poziomie B2).

Proces naboru będzie składać się z:

Weryfikacji formalnej zgłoszeń.

Do kolejnego etapu zaproszeni zostaną kandydaci, którzy spełnią wymagania niezbędne zawarte w ogłoszeniu.

Rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi kandydatami. Celem rozmowy będzie m.in. poznanie przygotowania kandydata do pracy na proponowanym stanowisku. Część rozmowy kwalifikacyjnej może odbywać się również w języku obcym.

Zakres obowiązków:

  1. Nabór praktykantów i związane z nim formalności:
  •  prowadzenie korespondencji,
  • tworzenie grafików,
  • opracowywanie opinii.
  1. Obsługa baz danych:
  •  tworzenie zaproszeń, listów, korespondencji,
  • wysyłka zaproszeń, listów, korespondencji.
  1. Obsługa skrzynek pocztowych MS Outlook (Public Affairs, General Information, RSVP),
  2. Obsługa strony www placówki i profili w mediach społecznościowych (Facebook, Youtube, Twitter),
  3. Obsługa wydarzeń organizowanych w Konsulacie:
  • redagowanie list gości,
  • obsługa fotograficzna,
  • tworzenie notatek sprawozdawczych.
  1. Koordynacja wniosków o odznaczenia:
  • przygotowywanie wniosków o odznaczenia państwowe i resortowe,
  • koordynacja procesu, współpraca z MSZ, KPRP, Ambasadą RP w Waszyngtonie i innymi placówkami,
  • nadzór nad bazą odznaczeń.
  1. Redagowanie komunikatów prasowych po polsku i po angielsku.
  2. Przygotowywanie korespondencji po polsku i po angielsku
  3. W miarę potrzeb – przygotowywanie krótkich materiałów analitycznych, zestawień i podsumowań w zakresie działalności placówki.

Rozmowy kwalifikacyjne będą przeprowadzane w dniach 20 – 22 sierpnia 2014 r.

Przewiduje się, że wyłoniony kandydat zacznie pracę od dnia 1 października 2014 r.