Piątek, 26 kwietnia, 2024   I   12:42:00 AM EST   I   Marii, Marzeny, Ryszarda
  5. > New Jersey

Turniej XXXII Memoriał Kazimierza Deyny za nami

29 sierpnia, 2022

Marian Jabłoński

Wczoraj w Garfield, przy sprzyjającej pogodzie, odbył się turniej piłkarski XXXII Memoriał Kazimierza Deyny.

Wydarzenia na trzech boiskach przeplatały się ze wspomnieniami i spotkaniami poza boiskiem, gdzie przyjaciele  odnajdywali się po wielu latach. Przez cały turniej na scenie występował zespół Wehikuł Czasu ze Zbyszkiem Derą.

Na turnieju obecny był nasz Gość Honorowy, były trener reprezentacji USA i drużyn akademickich piłki nożnej, John Kowalski z małżonką. Zainteresowanie budziła drużyna odboy Śląskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, która grała w kategorii Over 40 (zapowiedziała, że za rok znów się spotykamy-trzymamy za słowo). Z ciekawością kibice i piłkarze słuchali Johna Kowalskiego jak opowiadał swoją historię dochodzenia na szczyt piłkarskiej hierarchii w USA.

Jedzenie na turnieju serwował polski sklep Piast właściciela Marcina Rybaka, a w ogródku można było się schłodzić polskim piwem. Poza boiskiem były organizowane gry i zabawy dla dzieci, a na placu swoje stoiska miały: Polsko-Słowiańska Unia Kredytowa, TheraPhisical Magdaleny Buczek, stoisko artystyczne.

Odwiedził nasz turniej Gość Honorowy z ubiegłego roku piłkarz Red Bulls Patryk Klimala. Z Florydy przyleciał były prezez ZPKP Jan Rutkowski, a krótką modlitwę odmówił Probosz z Wallington kś.Mierzwa.

Na otwarciu turnieju byli przedstawiciele władz miasta Garfield. Przy mikrofonie brylował jak corocznie Wojtek Ziębowicz. Na koniec turnieju odbył się zapowiadany mecz towarzyski Team Adamek NJ vs Team Kownacki NY, ale niestety zarówno Adamek jak i  Kownacki byli nieobecni z różnych przyczyn.

Pierwszym podaniem, mecz rozpoczęli trener John Kowalski z zawodnikiem Red Bulls Patrykiem Klimalą. Piłkarski turniej w kategorii Open wygrała S.C.Vistula (Wisła) Garfield, która w finale pokonała Stal Mielec NY 2 – 0. W kategorii Over 40 najlepszy okazał się Śląski OZPN, który po wyrównanym meczu w finale, pokonał w rzutach karnych Poloneza SC NY 3-2 w regulaminowym czasie był remis 1 – 1. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Krzysztof Kondratowicz (Wisła). Najlepszym zawodnikiem do lat 23 wybrano Patryka Majkuta (Stal Mielec NY). Puchar ufundował ŚOZPN. Najlepszym bramkarzem turnieju unzanym został Anthony Caruso (Wisła), 0 puszczonych bramek. Najlepszym strzlcem turnieju został Paul Lee (Wisła), a najlepszym zawodnikiem w kategorii Over 40 Mariusz Śrutwa (Śląski OZPN).