KONTAKT   I   REKLAMA   I   O NAS   I   NEWSLETTER   I   PRENUMERATA
Sobota, 26 listopada, 2022   I   09:07:02 PM EST   I   Leona, Leonarda, Lesławy
  1. Home
  2. >
  3. WIADOMOŚCI
  4. >
  5. Polska

Istotne informacje dotyczące zbliżających się wyborów parlamentarnych w Polsce

10 października, 2007

Istotne informacje dotyczące zbliżających się wyborów parlamentarnych w Polsce

Istotne informacje dotyczące zblizajacych sie wyborow parlamentarnych w Polsce

OBWIESZCZENIE

Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie - I z dnia 3 października 2007 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów w wyborach do Sejmu RP w okręgu wyborczym nr 19
 
Na podstawie art. 152 ust. 1 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. — Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499, Nr 74, poz. 786 i Nr 154, poz. 1802, z 2002 r. Nr 14, poz. 128, Nr 113, poz. 984, Nr 127, poz. 1089 i Nr 153, poz. 1271, z 2003 r. Nr 57, poz. 507 i Nr 130, poz. 1188, z 2004 r. Nr 25, poz. 219, z 2005 r. Nr 140, poz. 1173, z 2006 r., Nr 218, poz. 1592 oraz z 2007 r. Nr 25, poz. 162, Nr 112, poz. 766 i Nr 176, poz.1238)

Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie - I podaje do wiadomości informację o listach kandydatów na posłów zarejestrowanych w okręgu wyborczym nr 19 w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 21 października 2007 r.

Jednocześnie, zgodnie z art. 13 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.), zwanej dalej „powołaną ustawą”, Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie - I podaje treść oświadczeń lustracyjnych kandydatów stwierdzających fakt ich pracy, służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z nimi w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r.

Lista Nr 2 Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy
  1. BOROWSKI Waldemar, mechanik samochodowy, zam. Radlin, członek Polskiej Partii Pracy.
  2. NIEMIEC Szymon, politolog, zam. Warszawa, członek "Unii Lewicy III RP".
  3. KANIA Bogdan, rencista, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  4. MURAWIŃSKI Grzegorz Marian, inżynier budownictwa, zam. Warszawa, członek Polskiej Partii Pracy.
  5. NIEZGODA Eugeniusz Zbigniew, taksówkarz, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  6. ZAJĄC Mirosława Danuta, emerytka, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej, złożyła następujące oświadczenie: pracowałam i pełniłam służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustawy.
  7. ZACHERT Katarzyna Magdalena, nauczyciel, zam. Warszawa, członek Polskiej Partii Pracy.
  8. SZENICER Bolesław, kierowca, zam. Nowa Iwiczna, członek Polskiej Partii Socjalistycznej.
  9. WÓJCIK Daria, menadżer turystyki, zam. Warszawa, członek Partii Zielonych.
  10. SADOWSKA Magdalena Ewa, dziennikarz, zam. Warszawa, członek Partii Zielonych.
  11. SIEMIENIACKI Mirosław Wojciech, przewodnik turystyczny, zam. Warszawa, członek Polskiej Partii Pracy.
  12. KARBOWNIK Joanna Barbara, ekonomista, zam. Warszawa, członek Polskiej Partii Pracy.
  13. GÓRSKI Stefan Jerzy, emeryt, zam. Wołomin, członek Komunistycznej Partii Polski, złożył następujące oświadczenie: pracowałem w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustawy.
  14. OGNIK Stanisław Stefan, emeryt, zam. Warszawa, członek Polskiej Partii Pracy.
  15. WIENCEK Piotr Jan, student, zam. Warszawa, członek Partii Zielonych.
  16. DUBIŃSKI Jerzy, emeryt, zam. Warszawa, członek Polskiej Partii Pracy, złożył następujące oświadczenie: pracowałem w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustawy.
  17. GOSZCZYŃSKA Krystyna Henryka, pracownik umysłowy, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  18. MOKRZEWSKI Dominik, nauczyciel, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  19. DĄBKOWSKI Adam Krzysztof, technik mechanik, zam. Warszawa, członek Partii Zielonych.
  20. GRABOWSKI Jan Racibor, nauczyciel, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  21. BOŻEK Michał Piotr, student, zam. Warszawa, członek Polskiej Partii Pracy.
  22. KAMIŃSKI Marek Adam, przedsiębiorca, zam. Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej.
  23. KOMUDA Marek, mechanik, zam. Warszawa, członek Polskiej Partii Pracy, złożył następujące oświadczenie: pracowałem i pełniłem służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustawy.
  24. WARPECHOWSKA Edyta, lekarz, zam. Białystok, nie należy do partii politycznej.
  25. KAMIEŃSKA Joanna Urszula, fotograf, zam. Warszawa, członek "Unii Lewicy III RP".
  26. BELKA Barbara, kucharz, zam. Warszawa, członek Polskiej Partii Pracy.

Lista Nr 3 KW LPR
  1. POPIELA Wojciech Artur, przedsiębiorca, zam. Tarnów, członek Unii Polityki Realnej.
  2. WUJKOWSKA Hanna Małgorzata, lekarz, zam. Zielonka, nie należy do partii politycznej.
  3. STRZEMBOSZ Piotr Henryk, przedsiębiorca, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  4. WODNICKI Dariusz, przedsiębiorca, zam. Warszawa, członek Unii Polityki Realnej.
  5. WILCZYŃSKA Elżbieta Dorota, ekspert ds. unijnych, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.
  6. BYKOWSKI Cezary Tomasz, historyk, zam. Warszawa, członek Prawicy Rzeczypospolitej.
  7. GUT Antoni, urzędnik, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.
  8. KOŚCIUSZKO Jarosław Tadeusz, przedsiębiorca, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej, popierany przez Unię Polityki Realnej, złożył następujące oświadczenie: pracowałem, pełniłem służbę i byłem współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustaw.
  9. STARZEC Bartłomiej, politolog, zam. Warszawa, członek Prawicy Rzeczypospolitej.
  10. AFFEK Mariusz Artur, dr nauk humanistycznych, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  11. ROGALSKI Robert, technolog żywienia, zam. Warszawa, członek Unii Polityki Realnej.
  12. MAZUREK Andrzej Stanisław, inżynier naftowy, zam. Warszawa, członek Prawicy Rzeczypospolitej.
  13. DĘBSKI Grzegorz Tadeusz, przedsiębiorca, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.
  14. DALECKI Tomasz Zbigniew, ekonomista, zam. Warszawa, członek Unii Polityki Realnej.
  15. CYDZIK Stanisław, ekonomista, zam. Warszawa, członek Prawicy Rzeczypospolitej.
  16. MITKIEWICZ Krzysztof, specjalista ds. prawnych, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.
  17. DANKOWSKI Jacek, broker ubezpieczeniowy, zam. Warszawa, członek Unii Polityki Realnej.
  18. PAPIS-KOZELSKA Zofia, lekarz, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  19. WÓJCIK Marcin, politolog, zam. Warszawa, członek Prawicy Rzeczypospolitej.
  20. KORWIN-MIKKE Krzysztof Rajmund, informatyk, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej, popierany przez Unię Polityki Realnej.
  21. PAKULSKA Jolanta Maria, dr ekonomii, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.
  22. BORKOWSKI Sławomir, technolog żywienia, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.
  23. ŁUKANOWSKI Mariusz, politolog, zam. Warszawa, członek Prawicy Rzeczypospolitej.
  24. ZENTARA Zbigniew, ekonomista, zam. Warszawa, członek Unii Polityki Realnej.
  25. SZAŃCA Stanisław, kierowca, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  26. WIELEBA Dariusz Marceli, historyk, zam. Warszawa, członek Prawicy Rzeczypospolitej.
  27. KOPEĆ Wiesław, politolog, zam. Warszawa, członek Unii Polityki Realnej.
  28. RUDZIŃSKI Jan Tadeusz, inżynier elektryk, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.
  29. BALCERZAK Marcin Grzegorz, technik mechanik, zam. Warszawa, członek Unii Polityki Realnej.
  30. SENDECKI Eugeniusz Mieczysław, lekarz, zam. Lublin, członek Ligi Polskich Rodzin.
  31. ŁAŻEWSKI Eryk Daniel, filozof, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.
  32. SEKUŁA Jarosław, pedagog, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.
  33. KULESZA Iwona, mgr turystyki, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  34. OBIŃSKA Elżbieta, pielęgniarka, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.
  35. STRZEŻEK Jan, ekonomista, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.
  36. ZAKRZEWSKI Sławomir Andrzej, technik mechanik, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  37. LIPKA Jerzy, inżynier, zam. Warszawa, członek Unii Polityki Realnej.
  38. JAWORSKI Zbigniew Arkadiusz, ekonomista, zam. Warszawa, członek Ligi Polskich Rodzin.

Lista Nr 6 KW Prawo i Sprawiedliwość
  1. KACZYŃSKI Jarosław Aleksander, prawnik, zam. Warszawa, członek PiS.
  2. ROKITA-ARNOLD Nelli, lingwista, zam. Kraków, nie należy do partii politycznej.
  3. GOSIEWSKA Małgorzata Maria, urzędnik, zam. Warszawa, członek PiS.
  4. OŁDAKOWSKI Jan Łukasz, polonista, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  5. KARSKI Karol, prawnik, zam. Warszawa, członek PiS.
  6. PONCYLJUSZ Paweł Janusz, ekonomista, zam. Piaseczno, członek PiS.
  7. SZRAJBER Bartłomiej Józef, urzędnik, zam. Warszawa, członek PiS, złożył następujące oświadczenie: pracowałem w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustawy.
  8. GÓRSKI Artur, politolog, zam. Warszawa, członek PiS.
  9. WIĘCKOWSKI Maciej Mieczysław, urzędnik, zam. Warszawa, członek PiS.
  10. MAKUCH Marek, politolog, zam. Warszawa, członek PiS.
  11. KRAJEWSKI Jarosław, student, zam. Warszawa, członek PiS.
  12. POLAK Katarzyna Maria, menager, zam. Warszawa, członek PiS.
  13. KACZMARSKA Agnieszka, politolog, zam. Warszawa, członek PiS.
  14. ZAWADZKA Barbara Krystyna, prawnik, zam. Warszawa, członek PiS.
  15. CIERPISZ Zbigniew Adam, lekarz, zam. Warszawa, członek PiS.
  16. KOBUS Małgorzata, artysta malarz, zam. Warszawa, członek PiS.
  17. PUŁAWSKI Paweł Robert, politolog, zam. Warszawa, członek PiS.
  18. KOWNACKI Bartosz Józef, prawnik, zam. Warszawa, członek ROP.
  19. KOZIŃSKI Tomasz Marian, urzędnik, zam. Warszawa, członek PiS.
  20. RUTKOWSKA-GAJEWSKA Anna Izabela, politolog, zam. Warszawa, członek PiS.
  21. DORACZYŃSKA Katarzyna, andragog, zam. Warszawa, członek PiS.
  22. TERLECKA Mirosława Hanna, nauczyciel, zam. Warszawa, członek PiS.
  23. MALINOWSKI Jan Eugeniusz, lekarz ginekolog, zam. Warszawa, członek Organizacji Narodu Polskiego - Ligi Polskiej.
  24. RYSZKOWSKI Maciej, nauczyciel akademicki, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  25. MAGIERA Elżbieta, tłumacz, zam. Warszawa, członek PiS.
  26. KALINOWSKI Witold, pracownik naukowy, zam. Warszawa, członek PiS.
  27. BORKOWSKI Marek Piotr, urzędnik, zam. Warszawa, członek PiS.
  28. NARTOWSKI Piotr, dziennikarz, zam. Warszawa, członek PiS.
  29. WYSOCKI Krzysztof, nauczyciel, zam. Warszawa, członek PiS.
  30. KONDRAT Michał Stanisław, ekonomista, zam. Warszawa, członek PiS.
  31. WASILEWSKA Grażyna, nauczyciel, zam. Warszawa, członek PiS.
  32. WOJDALSKI Janusz Andrzej, nauczyciel akademicki, zam. Warszawa, członek PiS.
  33. LEWANDOWSKA Teresa, ekonomista, zam. Warszawa, członek PiS.
  34. SZYNDLER Artur Jerzy, biznesmen, zam. Warszawa, członek PiS.
  35. SZYMAŃCZUK Grażyna Stanisława, hotelarz, zam. Warszawa, członek PiS.
  36. BRONISZEWSKI Józef Wojciech, technik ogrodnik, zam. Karczew, nie należy do partii politycznej.
  37. NASSALSKI Paweł Adam, urzędnik, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  38. DWORCZYK Michał Paweł, urzędnik, zam. Warszawa, członek PiS.

Lista Nr 8 KW Platforma Obywatelska RP
  1. TUSK Donald Franciszek, historyk, zam. Sopot, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  2. KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria, producent filmowy, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  3. HALICKI Andrzej Witold, ekonomista, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  4. FABISIAK Joanna, nauczyciel akademicki, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  5. HIBNER Jolanta Emilia, inżynier środowiska, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  6. CZUMA Andrzej, prawnik, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  7. KUCHARSKI Tomasz Antoni, urzędnik samorządowy, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  8. DZIEKOŃSKI Olgierd Maria, architekt, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  9. MADEJ Krzysztof Tytus, lekarz, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  10. KOSECKI Roman Jacek, trener piłkarski, zam. Konstancin-Jeziorna, nie należy do partii politycznej.
  11. JAWORSKI Lech Włodzimierz, prawnik, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  12. LECH Paweł Piotr, przedsiębiorca, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  13. KIERWIŃSKI Marcin Piotr, inżynier elektronik, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  14. WARSKI Wojciech Edward, przedsiębiorca, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  15. HOFFMAN Marcin Włodzimierz, lekarz rodzinny, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  16. TYSZKIEWICZ Krzysztof Adam, przedsiębiorca, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  17. DĄBROWSKA Alicja, lekarz, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  18. MUNIO Katarzyna Anna, psycholog, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  19. BARYCKI Lech, dziennikarz, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  20. GIERZYŃSKA-ZALEWSKA Agnieszka Maria, politolog, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  21. ROSS Tadeusz Edward, aktor, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  22. RABCZON Mariola, nauczyciel, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  23. DOLCZEWSKI Dariusz Dominik, student zarządzania, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  24. SĘK Paweł Krzysztof, politolog, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  25. JOPOWICZ Jacek Andrzej, inżynier elektryk, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  26. SZCZERBA Michał Roch, urzędnik państwowy, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  27. ŁYJAK Olga, prawnik, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  28. MULARCZYK Krzysztof Tadeusz, politolog, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  29. SADOWSKA-CIEŚLAK Ewa, ekonomista, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  30. ROGOZIŃSKA Magdalena Grażyna, prawnik, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  31. WISZNIEWSKI Karol Jan, urzędnik samorządowy, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  32. NOWAK Przemysław Andrzej, przedsiębiorca, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  33. POCZESNY Zbigniew Michał, inżynier elektronik, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  34. FLISOWSKI Filip Tomasz, student ekonomii, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  35. ŚWIĘTOCHOWSKI Aleksander, ekonomista, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  36. KRZYŻANOWSKI Rafał, student prawa, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  37. LEŚNIEWSKI Janusz Szczepan, aktor, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.
  38. JASTRZĘBSKI Leszek Andrzej, dziennikarz, zam. Warszawa, członek Platformy Obywatelskiej RP.

Lista Nr 10 Komitet Wyborczy PSL
  1. FOLTYN Łukasz, informatyk, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  2. ŁOPATKO Maria, pedagog, zam. Warszawa, członek Partii Dzieci i Młodzieży.
  3. GONTARSKI Waldemar Józef, prawnik, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  4. RUDZKA Lidia, inżynier ochrony środowiska, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  5. WÓJCIK Stanisław Jakub, wyższy urzędnik samorządowy, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  6. STRĄK Michał, dyrektor generalny, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  7. MAŁECKA Anna Grażyna, ekonomista, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  8. STRZELECKI Zbigniew, nauczyciel akademicki, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  9. WRÓBLEWSKI Józef, hotelarz, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  10. BARYŁA Krzysztof Piotr, przedsiębiorca, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  11. PARTYKA Ewa Bożena, pielęgniarka, zam. Ząbki, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  12. MAZUR Piotr, informatyk, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  13. GÓRSKA Joanna, księgowa, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  14. GMITRUK Janusz, pracownik naukowy, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  15. MŁYNARCZYK Agata, nauczyciel, zam. Legionowo, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  16. CICHOCKI Władysław, politolog, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  17. ORLEWICZ Małgorzata, etnograf, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  18. PANAS Anna Józefa, wyższy urzędnik samorządowy, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  19. WOJCIEWSKI Jerzy, dziennikarz, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  20. SZCZYCIŃSKI Piotr Tomasz, automatyk przemysłowy, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  21. PRANDOTA Witold Edward, wyższy urzędnik samorządowy, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  22. SMUTKIEWICZ Marian Mirosław, socjolog, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  23. WOJTASIK Dariusz, wyższy urzędnik samorządowy, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  24. MAZUREK Jerzy, historyk, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  25. MIKLIŃSKA Jolanta Magdalena, terapeutka, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  26. KUKUŁKA Jan, dyrektor wykonawczy, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  27. OLSZEWSKI Mariusz Norbert, przedsiębiorca, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  28. GŁOWACKI Szymon Stanisław, nauczyciel akademicki, zam. Iłża, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  29. OSTROWSKA Czesława, wyższy urzędnik samorządowy, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  30. WRÓBEL Paweł, doradca bankowy, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  31. SOŁOBODOWSKI Marian, wyższy urzędnik samorządowy, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  32. GRUSZKA Tadeusz Jacek, ekonomista, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  33. WARGOCKI Marian Adam, inżynier ogrodnictwa, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  34. KURLEJ Kamila Katarzyna, księgowa, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  35. KOSTRO Ireneusz Zbigniew, nauczyciel akademicki, zam. Komorów, nie należy do partii politycznej.
  36. NIEDŹWIEDŹ Kazimierz Piotr, inżynier chemik, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  37. SALOMONOWSKA-SALVINI Hanna Barbara, organizator turystyki, zam. Warszawa, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  38. STRUZIK Jakub Adam, student, zam. Płock, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Lista Nr 15 KW Samoobrona RP
  1. IKONOWICZ Piotr Igor, dziennikarz, zam. Warszawa, członek Nowej Lewicy.
  2. ZARZYCKA Maria Anna, przedsiębiorca, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  3. SZYSZKO Ignacy, inżynier budownictwa, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  4. MICHALSKA Joanna, śpiewaczka operowa, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  5. ZAREMBA Grzegorz, stolarz, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  6. PAWLAK Leszek Bartłomiej, energetyk, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  7. KRÓLAK Bogdan Antoni, ekonomista, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  8. HUBICKA-LEWANDOWSKA Maria Danuta, nauczyciel, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  9. MATURA Stanisław Emil, manager, zam. Brześce, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  10. MANIKOWSKI Mirosław, przedsiębiorca, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  11. KRAKOWIAK Henryk, mgr inżynier elektronik, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  12. WIERZBICKA Iwona, pracownik biurowy, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  13. KACZMAREK Zuzanna, kierowca, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  14. PRÓSZYŃSKI Jarosław Jerzy, kierowca, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  15. SOWIŃSKI Ryszard, mgr zarządzania, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  16. PROKOPCZYK Kinga, pracownik biurowy, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  17. KOWALSKI Paweł Piotr, zecer, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  18. SOKOŁOWSKI Mariusz Rafał, doradca bankowy, zam. Bartoszyce, nie należy do partii politycznej, popierany przez Samoobronę Rzeczpospolitej Polskiej.
  19. MAJOWICZ Elżbieta, pracownik biurowy, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  20. PAŃKOWSKI Marcin, manager, zam. Zielonka, nie należy do partii politycznej, popierany przez Samoobronę Rzeczpospolitej Polskiej.
  21. SKÓRZYŃSKI Zygmunt, mechanik, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej, popierany przez Samoobronę Rzeczpospolitej Polskiej.
  22. KRZEMIEŃ Tadeusz Piotr, pracownik biurowy, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  23. ROWICKA Eryka Anna, pracownik biurowy, zam. Wołomin, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  24. KOMÓR Janusz, emeryt wojskowy, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej, popierany przez Samoobronę Rzeczpospolitej Polskiej.
  25. BAJON Włodzimierz, mechanik, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  26. GOCŁOWSKI Józef, mechanik precyzyjny, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  27. LESIŃSKI Krzysztof Cezary, manager, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  28. JUSZKIEWICZ Piotr Andrzej, kierowca, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  29. ŁASKA Dariusz Tomasz, stolarz, zam. Łódź, nie należy do partii politycznej, popierany przez Samoobronę Rzeczpospolitej Polskiej.
  30. PIERZCHALSKI Sławomir, nauczyciel, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  31. KOWALCZYK Grzegorz, informatyk, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej, popierany przez Samoobronę Rzeczpospolitej Polskiej.
  32. TOMASZEWSKI Sylwester, konstruktor technolog, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej, popierany przez Samoobronę Rzeczpospolitej Polskiej.
  33. LECHOWSKI Robert Paweł, handlowiec, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  34. WASILEWSKI Zbigniew, trener piłki nożnej, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.
  35. SOCHOCKA Grażyna Anna, ekonomista, zam. Warszawa, członek Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej.

Lista Nr 20 Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP
  1. BOROWSKI Marek Stefan, ekonomista, zam. Warszawa, członek SDPL.
  2. KALISZ Ryszard Roman, adwokat, zam. Warszawa, członek SLD.
  3. ŚWIĘCICKI Marcin, ekonomista, zam. Warszawa, członek PD.
  4. PIEKARSKA Katarzyna Maria, prawnik, zam. Warszawa, członek SLD.
  5. PIETRUCZUK Grzegorz Jarosław, politolog, zam. Warszawa, członek SLD.
  6. KOZŁOWSKI Sebastian, nauczyciel akademicki, zam. Warszawa, członek SDPL.
  7. MARSZAŁEK Waldemar Antoni, sportowiec, zam. Warszawa, członek SLD.
  8. PÓŁROLNICZAK Andrzej Julian, ekonomista, zam. Warszawa, członek SLD.
  9. KALITA Tomasz Roman, politolog, zam. Bielsko- Biała, członek SLD.
  10. ŁAZARSKI Henryk Franciszek, żołnierz zawodowy, zam. Warszawa, członek PD.
  11. SZEWCZYK Jolanta Grażyna, radca prawny, zam. Warszawa, członek SLD.
  12. MAKOHIN Piotr Włodzimierz, ekonomista, zam. Warszawa, członek SLD.
  13. TYMIENIECKA Eugenia Józefa, ekonomista, zam. Warszawa, członek SLD.
  14. SZCZĘSNA Małgorzata Hanna, nauczycielka, zam. Warszawa, członek SDPL.
  15. SŁABCZYŃSKA Halina Julia, technik chemik, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  16. KOWALCZYK Waldemar Robert, pedagog, zam. Warszawa, członek SLD.
  17. ROICKI Wiesław Andrzej, agent ubezpieczeniowy, zam. Warszawa, członek SLD.
  18. DERKACZ Natalia Olga, studentka, zam. Warszawa, członek SLD.
  19. ZAMANA Jakub, student, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  20. MYCIELSKI-KUŹNIEWICZ Marcin Stanisław, student, zam. Warszawa, członek PD.
  21. KRZYWDZIŃSKI Andrzej Tomasz, ekonomista, zam. Warszawa, członek SLD.
  22. SZULC Ewa Elżbieta, emerytka, zam. Warszawa, członek PD.
  23. BRUŹDZIAK Albert, elektronik, zam. Warszawa, członek SLD, złożył następujące oświadczenie: byłem współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustawy.
  24. KOWALSKI Grzegorz Marcin, student, zam. Chełm, członek SLD.
  25. BRZEZIŃSKA Izabela Anna, student, zam. Warszawa, członek PD.
  26. KACZMAREK Henryk Wiesław, emeryt, zam. Warszawa, członek SDPL.
  27. PIĄTEK Karolina Małgorzata, politolog, zam. Warszawa, członek SLD.
  28. LITKIE Gracjan, nauczyciel, zam. Reguły, członek SLD.
  29. OPRZĄDEK Mariusz, ekonomista, zam. Warszawa, członek SDPL.
  30. CIESIELSKI Marek Antoni, historyk sztuki, zam. Warszawa, członek PD.
  31. NOWAK Zdzisław Stanisław, politolog, zam. Warszawa, członek SLD.
  32. DREWA Aleksandra Kinga, student, zam. Puszcza Mariańska, członek SLD.
  33. MANDEL Andrzej Jakub, dziennikarz, zam. Warszawa, członek SLD.
  34. GIZIŃSKI Zdzisław Bolesław, politolog, zam. Warszawa, członek SLD.
  35. CIASTEK Maria Małgorzata, ekonomista, zam. Warszawa, członek PD.
  36. BRENCZ Krystian Adam, ekonomista, zam. Warszawa, członek SLD.
  37. SKUBISZEWSKI Piotr Paweł, politolog, zam. Warszawa, członek SDPL.
  38. GADZINOWSKI Piotr, dziennikarz, zam. Warszawa, członek SLD.

Lista Nr 21 Komitet Wyborczy Partii Kobiet
  1. GRETKOWSKA Manuela Beata, pisarka, zam. Ustanów, członek Partii Kobiet.
  2. KENCKA Małgorzata Wiktoria, ubezpieczeniowiec, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  3. STARZYK-URBAŃSKA Agnieszka, architekt, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  4. WASITA Justyna Maria, prawniczka, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  5. WIECZORKIEWICZ Katarzyna Paulina, studentka, zam. Rumia, członek Partii Kobiet.
  6. RUTKOWSKA-KRYSTOSIAK Iwona, prawnik, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  7. MĄKICZ-SZKIELA Grażyna, psychoterapeuta, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  8. KIEŁBASIŃSKA-MARZEC Iwona, pielęgniarka, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  9. HANDEL Aleksandra, specjalista ds. marketingu, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  10. STĘPNIAK Aneta, urzędnik państwowy, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  11. LEWICKA Magdalena, pracownik biurowy adm. państwowej, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  12. TENCZYŃSKA Anna, nauczyciel akademicki, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  13. MICHALSKA Ewa, specjalista ds. reklamy, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  14. KOZICKA Ewa, wydawca, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  15. MAREK Marta, ekonomistka, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  16. ZAKRZEWSKA Joanna, studentka, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  17. ADAMCZYK Barbara, akrobata, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  18. USS Jadwiga, nauczyciel, zam. Warszawa, członek Partii Kobiet.
  19. CIERLIŃSKA Beata, ekonomista, zam. Warszawa, nie należy do partii politycznej.
  20. GOŁĘBIEWSKA-SMELA Anna, nauczyciel akademicki, zam. Brwinów, członek Partii Kobiet.
  21. ANDREJCZYK Helena Magdalena, psycholog, zam. Białystok, członek Partii Kobiet.

Przewodnicząca Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie - I
Dorota Tyrała


***


OBWIESZCZENIE

Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie - I z dnia 3 października 2007 r. o zarejestrowanych kandydatach na senatorów w wyborach do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 18
 
Na podstawie art. 152 ust. 1 w związku z art. 190 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. — Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499, Nr 74, poz. 786 i Nr 154, poz. 1802, z 2002 r. Nr 14, poz. 128, Nr 113, poz. 984, Nr 127, poz. 1089 i Nr 153, poz. 1271, z 2003 r. Nr 57, poz. 507 i Nr 130, poz. 1188, z 2004 r. Nr 25, poz. 219, z 2005 r. Nr 140, poz. 1173, z 2006 r., Nr 218, poz. 1592 oraz z 2007 r. Nr 25, poz. 162, Nr 112, poz. 766 i Nr 176, poz.1238)

Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie - I podaje do wiadomości informację o kandydatach na senatorów zarejestrowanych w okręgu wyborczym nr 18 w wyborach  do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 21 października 2007 r.
 
 
1. BORYS-DAMIĘCKA Barbara, reżyser, zam. Warszawa; zgłoszona przez KW Platforma Obywatelska RP, nie należy do partii politycznej.
2. DOMINIAK Bartosz Cyprian, ekonomista, zam. Warszawa; zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP ,członek SDPL.
3. GRĘZIAK Anna, lekarz, zam. Warszawa; zgłoszona przez KW Prawo i Sprawiedliwość, nie należy do partii politycznej.
4. KACZMARSKA Maria Longina, pielęgniarka, zam. Warszawa; zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP ,nie należy do partii politycznej, popierana przez Sojusz Lewicy Demokratycznej.
5. KRAJEWSKI Andrzej, leśnik, zam. Warszawa; zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość, nie należy do partii politycznej.
6. KRZEKOTOWSKA Krystyna, prawnik, zam. Warszawa; zgłoszona przez Komitet Wyborczy Nowa Wizja Polski, nie należy do partii politycznej.
7. KUNCEWICZ Agnieszka Agata, socjolog, zam. Warszawa; zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP, członek PD.
8. PIESIEWICZ Krzysztof Marek, adwokat, zam. Warszawa; zgłoszony przez KW Platforma Obywatelska RP, nie należy do partii politycznej.
9. RAKIEL-CZARNECKA Walentyna, dziennikarz, zam. Płock; zgłoszona przez Komitet Wyborczy PSL, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
10. ROCKI Marek Dariusz, nauczyciel akademicki, zam. Warszawa; zgłoszony przez KW Platforma Obywatelska RP, członek Platformy Obywatelskiej RP.
11. ROMASZEWSKI Zbigniew, fizyk, zam. Warszawa; zgłoszony przez KW Prawo i Sprawiedliwość, nie należy do partii politycznej.
12. SMOKTUNOWICZ Robert Maciej, adwokat, zam. Warszawa; zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP, nie należy do partii politycznej.
 
Przewodnicząca Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie - I
Dorota Tyrała


***


OBWIESZCZENIE

PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 8 września 2007 r.

Na podstawie art. 137 ust. 3 i art. 192 ust. 5 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. – Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499 z późn. zm.1)) Państwowa Komisja Wyborcza podaje do wiadomości wyborców informację o okręgu wyborczym w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 21 października 2007 r.:


Okręg wyborczy nr 19 do Sejmu i okręg wyborczy nr 18 do Senatu obejmują ten sam obszar stanowiący część województwa mazowieckiego.
W okręgu wyborczym nr 19 do Sejmu wybieranych będzie 19 posłów,
w okręgu wyborczym nr 18 do Senatu wybieranych będzie 4 senatorów.

W skład każdego z tych okręgów wyborczych wchodzi miasto na prawach powiatu: Warszawa.
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej mieści się w Warszawie przy Pl. Bankowym 3/5.


Przewodniczący
Państwowej Komisji Wyborczej
(-)Ferdynand Rymarz

1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2001 r. Nr 74, poz. 786 i Nr 154, poz. 1802, z 2002 r. Nr 14, poz. 128, Nr 113, poz. 984, Nr 127, poz. 1089 i Nr 153, poz. 1271, z 2003 r. Nr 57, poz. 507 i Nr 130, poz. 1188, z 2004 r. Nr 25, poz. 219, z 2005 r. Nr 140, poz. 1173, z 2006 r., Nr 218, poz. 1592 oraz z 2007 r. Nr 25, poz. 162 i Nr 112, poz. 766.


***


INFORMACJA O WARUNKACH WAŻNOŚCI ODDANEGO GŁOSU NA KARCIE DO GŁOSOWANIA W WYBORACH DO SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Głosy ważne
Warunkiem ważności oddanego głosu jest głosowanie tylko na jedną wybraną listę. Na listę wyborca głosuje przez postawienie znaku „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje na jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu .

Głosy nieważne
Głos jest nieważny w razie:
  • oddania głosu na więcej niż jedną listę, czyli postawienia znaku „X” w kratkach obok nazwisk kandydatów umieszczonych na więcej niż jednej liście,
  • nieoddania głosu na którąkolwiek z list, czyli niepostawienia znaku „X” w kratce obok nazwiska kandydata na którejkolwiek liście.
  • Nieważne są karty inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.


***


INFORMACJA O WARUNKACH WAŻNOŚCI ODDANEGO GŁOSU NA KARCIE DO GŁOSOWANIA W WYBORACH DO SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Głosy ważne
Warunkiem ważności głosu jest oddanie głosu na nie więcej niż 4 kandydatów. Głosuje się przez postawienie znaku „X” w kratkach z lewej strony obok nazwisk 4 kandydatów lub obok nazwisk 3 kandydatów, albo 2 kandydatów lub 1 kandydata.

Głosy nieważne
Głos jest nieważny w razie:
  • oddania głosu na więcej niż 4 kandydatów, czyli postawienia znaku „X” w kratkach obok nazwisk więcej niż 4 kandydatów,
  • nieoddania głosu na któregokolwiek kandydata, czyli niepostawienia znaku „X” w kratce obok nazwiska któregokolwiek kandydata.
  • Nieważne są karty inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.