Sobota, 20 kwietnia, 2024   I   12:34:59 PM EST   I   Agnieszki, Amalii, Czecha
  4. >
  5. Informacje polonijne ze świata

Najlepsze na świecie

04 grudnia, 2006

Wychowanki Polsko-Amerykańskiej Szkoły Szermierczej w Linden wygrywają turniej za turniejem. 26 listopada w niemieckiej miejscowości Dormagen odbył się kolejny Puchar Świata w szabli kobiet do lat 20. Startowały 103 zawodniczki, reprezentantki takich potęg szermieczych jak Rosja, Niemcy, Węgry czy Ukraina. Złoty medal wywalczyła Dagmara Woźniak, studentka St. John University w Nowym Jorku. W pojedynku finałowym Dagmara pokonała koleżankę klubową Karolinę Vlokę 15:12. Dwa brązowe medale wywalczyły Alexandra Bujdoso z Niemiec i Weronika Daniłowa z Rosji.

Dagmara Woźniak triumfowała także tydzień wcześniej w Pucharze Świata rozegranym we włoskiej miejscowości Frascati.  Dagmara pewnie zwyciężyła turniej pokonując w finale Włoszkę Irenę Vecchi 15:12.  Karolina Vloka zajęła 14. a Monika Aksamit 23 miejsce we Włoszech.

Woźniak i Vloka to szablistki, których umiejętności techniczne oraz mocna psychika pozwalają wygrywać z utytułowanymi zawodniczkami z innych krajów.  Obie zawodniczki  po turniejach w Dormagen i Frascati wyszły na prowadzenie w światowym rankingu na najlepsze juniorki. Na liście 302 sklasyfikowanych zawodniczek z 15 krajów świata, Dagmara Woźniak zajmuje pierwsze miejsce ze 164 punktami, druga jest Karolina Vloka( 146 pkt.), a trzecia  Niemka Bujdoso (138 pkt).  Na czwartym miejscu uplasowała się mistrzyni świata seniorek Rebecca Ward (96 pkt). Najlepsza z Polek Małgorzata Kozaczuk zajmuje 9 pozycje (66 pkt).

Najlepszy z polonijnych szablistów Aleksander Ochocki zajął w Niemczech 26 miejsce, co pozwoliło mu wspiąć się na 16 pozycję w światowym rankingu wśród 358 sklasyfikowanych zawodników.

Czołowe pozycje zajmowane w światowym rankingu najlepszych szablistek przez wychowanki Janusza Młynka , a także światowe sukcesy wszystkich wychowanków Polsko-Amerykańskiej Szkoły Szermierczej to powód do dumy i ogromnej radości zarówno dla trenera jak i całej polonijnej społeczności.