Środa, 24 kwietnia, 2024   I   08:52:15 AM EST   I   Bony, Horacji, Jerzego
  4. >
  5. Informacje polonijne ze świata

Zwycięstwo polskich siatkarzy: Polska-Niemcy 3:0

10 sierpnia, 2008

Siatkarze Rosji pokonali w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego grupy A reprezentację Serbii 3:1. Oba zespoły to grupowi rywale Polski. Dziś o godz. 16.00 podopieczni Raula Lozano wgrali z reprezentacją Niemiec 3:0.

Mirosława Sagun - Lewandowska zajęła piąte miejsce w finale olimpijskiego pistoletu pneumatycznego. Złoty medal zdobyła Chinka Guo Wenjun. Drugie miejsce przypadło Rosjance Natalii Paderinej, brąz wywalczyła reprezentantka Gruzji Nino Salukwadze. Piąte miejsce Mirosławy Sagun Lewandowskiej to dotychczas najwyższe miejsce osiągnięte przez polskiego sportowca na igrzyskach w Pekinie.

Szpadzista Tomasz Motyka odpadł z turnieju szpadzistów. Polak przegrał w 1/16 finału z Włochem Diego Confalonierim. Z trzech naszych zawodników w turnieju pozostał jedynie Radosław Zawrotniak, który w 1/16 finału pokonał Portugalczyka Joaquima Videire. Wcześniej z turniejem pożegnał się Adam Wiercioch.

Polskie łuczniczki odpadły z turnieju drużynowego. W ćwierćfinale uległy Francuzkom 211:218. W polskiej drużunie strzelały Justyna Mospinek, Małgorzata Ćwieńczek i Iwona Marcinkiewicz.

Jutro turniej drużynowy mężczyzn - Polacy rozpoczną rywalizację o d 1/8 finału.