Wtorek, 23 kwietnia, 2024   I   07:06:01 PM EST   I   Ilony, Jerzego, Wojciecha
  4. >
  5. Informacje polonijne ze świata

Małgosia Dydek w Chicago!

05 czerwca, 2007

Małgosia Dydek w Chicago! Porażka Chicago Sky w meczu z Connecticut Sun. Connecticut: 102, Chicago: 97 .

CHICAGO, May 31 – Rzucając 31 punktów, w tym pewnie wykonując dwa rzuty osobiste na 21 sekund przed zakończeniem dogrywki, Asjha Jones walnie przyczyniła sie do zapewnienia zwycęstwa swojemum zespołowi w meczu z Chicago Sky 102 – 97. Był to najlepszy mecz w karierze, jeśli chodzi o zdobycz punktową tej 27-letniej zawodniczki, która do tej pory średno w tym sezonie zdobywała 15 punktów na mecz.

Wśród zawodniczek Chicago Sky brylowała Candice Dupree, która również zdobyła 31 punktów i tak jak w przypadku Jones był to jej najlepszy wynik w karierze.

Tylko przez siedem minut mieli okazję oglądać Polscy kibice w akcji naszą Małgosię Dydek (Sun). Najwyższa zawodniczka świata rozpoczęła mecz w podstawowym składzie i została owacyjnie przywitana przez polskich kibiców zgromadzonych w hali Univesrity od Illinois Pavilion. W czasie swojej krótkiej przygody z parkietem w Chicago Margo zdobyła 6 punktów (przy 100% skuteczności z gry!), miała 3 zbiórki i zaliczyła 1 blok.

Wbrew oczekiwaniom, Chicago Sky przez cały mecz dominowało nad bardziej doświadczonym i wyżej notowanym zespołem z Connecticut. Przypomnijmy tylko, że w zeszłym sezonie Sun miało najlepszy bilans w lidze (26 zw. i 8 por.), podczas gdy Chicago mogło „pochwalić się" najgorszym wynikiem - 5 zwycięstw i 29 porażek! To jednak Sky nadawało ton czwartkowej rywalizacji. Najwyższe prowadzenie zespół z Chicago objął na 9:01 przed końcem 3 kwarty, kiedy to akcja, zawodniczki Wisły Kraków, Dominique Canty za 3 punkty przyniosła Sky prowadzenie 62-45.

Potem było już tylko gorzej. Pogoń Sun zakończyła się na 1:28 przed końcem meczu, kiedy to rzut Le\'Coe Willingham dał remis 86-86. Dogrywka to już dominacja Connecticut, które w końcowym rozrachunku okazały się zespołem lepiej ułożonym i zasłużenie wygrały 102-97. Dzięki temu zwyciestwu, Sun przerwało passę dwóch kolejnych porażek i może obecnie pochwalić się bilansem 2-2. Chicago z kolei doznało trzeciej porażki w tym sezonie i ich bilnas do 1 zw. i 3 por. Kolejny mecz u siebie Chicago rozegrwa 3 czerwca (niedziela) o 5PM z najgorszym zespołem w lidze Minnesota Lynx, która w tym sezonie nie zasmakowała jeszcze zwycięstwa (0-5). Wszystkich fanów koszykówki zapraszamy do hali Universtiy of Illinois Pavilion przy 525 S. Racine Ave. w Chicago.